چرا صابون های بازاری و کارخونه برای پوست مضر هستند؟

مدیر
8 بهمن, 1398
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

چرا صابون های بازاری و کارخونه برای پوست مضر هستند؟

صابون های بازاری و کارخونه ای که برای پوست و مو به بازار عرضه میشوند در واقع صابون نیستند ، این محصولات مواد شوینده ای هستند که از مواد ناملایم و مواد کف زا شیمیایی تشکیل شده اند. در طی مراحل صابون سازی ماده ای بنام گلسیرین تولید میشود. گلیسیرین دارای فواید بیشماری برای سلامت پوست میباشد.

این ماده به قدری با ارزش است که از صابون خارج شده و در تولید سایر محصولات آرایشی مانند لوسیون ها و مرطوب‌کننده ها استفاده میشود. متاسفانه به عنوان جایگزین برای این ماده با ارزش از مواد شیمیایی که خواص مشابه داشته باشد استفاده میکنند که موجب خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست میشود. اما در صابون های ایلار گلیسیرن استخراج نمیشه و به همین علت هست که بعد از استفاده از صابون های ایلار پوست تون نرم و شفاف میشه و حال پوست تون عالی میشه طبق آزمایشات انجام شده مواد شیمیایی موجود در اکثر صابون های آرایشی تا 12 ساعت بر روی پوست باقی میماند و در طولانی مدت ممکن است فرد را دچار بیماری کند.

مشکل اساسی دیگر این صابون ها و محصولات زیبایی صنعتی ورود باقی مانده این صابون ها به سیستم آب و فاضلاب و راه یافتن این سموم به آبراه ها میباشد. طبق مطالعات انجام شده در کشورانگلستان مواد شیمیایی حاصل از مواد شوینده که به داخل اقیانوس ها و دریا ها نشت میکنند دارای پارابن و فتالات هستند. این مواد به شدت با بیماری هایی که حیوانات و انسان ها را تحت تاثیر قرار میدهند در ارتباطند.

هنگام خرید محصولات و صابون های کارخانه ای مواد تشکیل دهنده آن ها را که بر روی جعبه آن نوشته شده است را مطالعه کنید تا متوجه بشید چه موادی دارید به پوست تون میزنید صابون های ایلار هیچ مواد مضر و شیمیایی ندارند و از روغن های ناب خوراکی زیتون،کرچک،نارگیل تهیه شده اند

که فوق‌العاده برای پوست مفید اند

چرا صابون های ارگانیک ایلار ؟

صابون های ارگانیک و گیاهی ایلار از مواد طبیعی نظیر گیاهان دارویی ناب و روغن های گیاهی برای تهیه صابون های خود استفاده میکنند که برای انسان و محیط زیست کاملا بی خطر است. در واقع صابون های ارگانیک و دست ساز ایلار برای انواع پوست ها ، از جمله پوست های حساس بسیار مفید اند.

فواید و خواص صابون های ارگانیک و طبیعی ایلار:

صابون های دست ساز و ارگانیک ایلار سالم تر هستند: با وجود محبوبیت زیاد برخی از صابون های آرایشی کارخانه ای ،بسیاری از آن ها هیچ فایده مثبتی برای پوست ندارند. برخی از این محصولات دارای سودیم لوریل سولفات و پارابن هستند.پارابن ترکیبی است که با رشد سلول های سرطانی همراه است.

خوشبختانه صابون های دست ساز و ارگانیک ایلار هیچ یک از این مواد شیمیایی را در ترکیبات خود ندارند. این صابون هامانند اسمشان از مواد اولیه طبیعی و ارگانیک تشکیل شده اند.

صابون های دست ساز ایلار برای دوست داران محیط زیست و طبیعت هستند:

صابون های ارگانیک ایلار بر خلاف برخی صابون های تجاری برای محیط زیست ضرری ندارند زیرا از مواد شیمیایی مضر تشکیل نشده اند.

صابون های ارگانیک ایلار دوست دار حیوانات هستند:

صابون های ارگانیک ایلار بر روی حیوانات آزمایش نمیشوند، زیرا فاقد سموم و مواد شیمیایی هستند و آزمایش بر روی حیوانات معنایی ندارد. صابون های دست ساز و ارگانیک ایلار دارای خواص درمانی برای پوست هستند:

صابون های ارگانیک ایلار به دلیل دارا بودن گیاهان دارویی در ترکیباتشان دارای خاصیت درمانی هستند و تا حد زیادی در درمان اگزما ، جوش و آکنه و سایر شرایط پوستی موئر هستند.

صابون های ارگانیک ایلار حاوی گلیسرین هستند:

گلیسیرین از صابون های تجاری که تولید میشوند ، استخراج میشود ، این صابون های تجاری خود اغلب فاقد ماده گلیسیرین هستند. اما از صابون های ارگانیک ایلار گلیسیرین استخراج نمیشود که باعث میشود رطوبت پوست حفظ شده و به عنوان یک صابون مرطوب‌کننده قوی عمل میکند.

صابون های ارگانیک ایلار دارای آنتی اکسیدان هستند:

صابون های ارگانیک ایلار که با روغن های ناب خوراکی و سایر مواد طبیعی ساخته شده اند دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند. صابون های ارگانیک ایلار از تنوع بالایی برای مصرف کنندگان برخوردار هستند. مصرف کنندگان مجبور نیستند که فقط یک محصول را انتخاب کنند زیرا صابون های ارگانیک ایلار به دلیل تنوع در مواد تشکیل دهنده دارای خواص متفاوتی هستند که با توجه به نیاز فرد انتخاب میشود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.